POMOC UKRAINIE

Szanowni Mieszkańcy Tuszyna,

Urząd Miasta w Tuszynie organizuje zbiórkę darów oraz transport do naszych miast partnerskich Tiaczew i Bucza na Ukrainie. W odpowiedzi na nasze pismo otrzymaliśmy listę potrzeb bezpośrednio z Tiaczewa i przedstawiamy ją poniżej. Wszystkie dary przyjmujemy w Urzędzie Miasta w Tuszynie od poniedziałku w godz. 7.00 – 21.00. Wszystkim ludziom dobrej woli rozumiejącym sytuację na Ukrainie serdecznie dziękujemy.

SPOŁECZNOŚĆ MIASTA TIACZEW – WYKAZ NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW
1. Leki i opatrunki
– Bandaże – 7-14
– Bandaże – 5-10
– Bandaże gipsowe;
– Bandaże polimerowe
– systemy infuzyjne I/O
– Zginaki
“Gaza.”
– Wata
– Gąbka hemostatyczna
– Małe i duże zestawy chirurgiczne
– Szprychy Ilizarowa i Kirchnera
– Leki hemostatyczne o działaniu bezpośrednim i pośrednim
– Płytki do osteosyntezy metali
-Szew od pierwszego do trzeciego rozmiaru
– Atraumatyczny materiał szewny od pierwszego do piątego rozmiaru
– Rękawiczki chirurgiczne od 6,0-8,5 (sterylne)
– Wózki
– Wózki inwalidzkie z noszami
– Kule
– Wędrowcy
– Statki bazowe
– Strzykawki 2.0; 5.0; 10,0; 20,0
– Cewniki nosowe
– maski Venturiego
– 26 masek SPAP rój X1, L
– Statywy do infuzji
– Bielizna operacyjna
– Stoły operacyjne
2. Żywność do długoterminowego przechowywania (pakowana)
– Olej;
– Zboża, gryka, proso itp.
– Makaron
– Mąka
– Konserwy mięsne i rybne
3. Narzuty, poduszki, materace i koce
4. Pościel
4. Śpiwory
5. Ramy łóżek (łóżka składane)
6. Generatory elektryczne:
400 kW/rok. – 1 kawałek
50 kW / rok – 1 sztuka
20 kW/rok – 1 sztuka
7. Wyposażenie specjalne dla straży pożarnej:
– prądnice elektryczne – 2 sztuki;
– kombinezony ochrony chemicznej i biologicznej;
– buty strażackie, legginsy przeciwpożarowe, podcasty;
– węże pożarnicze o średnicy 51 mm.
8. Produkty higieniczne i chemia gospodarcza
– mydła płynne i stałe
– proszki do prania
– detergenty
– antyseptyki
– pieluchy, produkty higieny kobiecej

Potrzeby-dla-Tiaczewa

DRZWI OTWARTE I REKRUTACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W TUSZYNIE- KLASA INTEGRACYJNA I SPORTOWA

DRZWI OTWARTE I REKRUTACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W TUSZYNIE

UWAGA NOWOŚĆ!!!

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

jeśli Wasze Dziecko we wrześniu 2023 zostanie uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie – “Dwójki”, chcemy dać mu możliwość nauki i zabawy w jednym z aż trzech oddziałów klasy pierwszej:

– integracyjnym*

– SPORTOWYM*

– ogólnym.

To wyjątkowa oferta edukacyjna, unikatowa w skali Gminy Tuszyn!

Po więcej informacji zapraszamy osobiście (np. w czasie drzwi otwartych 15 lutego 2023 o godz. 16.30), telefonicznie 426143986 lub mailowo dyrektor@sp2tuszyn.pl

Zapisy do szkoły trwają od 1 do 24 lutego 2023, wszystkie dokumenty i informacje znajdują się na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja.

https://sp2tuszyn.superszkolna.pl/cms/95344/dokumenty-wymagane-przy-naborze-do-klasy-pierwszej

*utworzenie oddziału jest zależne od ilości zgłoszonych kandydatów

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W SPRAWIE ODŚNIEŻANIA BUDYNKÓW

Szanowni Państwo,

sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. W linku poniżej przedstawiamy pełny komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

https://www.gunb.gov.pl/aktualnosc/komunikat-glownego-inspektora-nadzoru-budowlanego-do-wlascicieli-i-zarzadcow-obiektow-3

odsniezanie

ŁÓDZKI KURATOR OŚWIATY W TUSZYNIE

Jeszcze przed feriami zimowymi naszą gminę odwiedził Łódzki Kurator Oświaty – Pan Waldemar Flajszer. Podczas wizyty spotkał się m.in. z Burmistrzem Miasta Tuszyna – Panem Witoldem Małeckim i Dyrektor Centrum Obsługi Administracyjno – Finansowej Szkół i Przedszkoli w Tuszynie – Panią Moniką Kosacką. Pan Kurator odwiedził następnie dwie placówki oświatowe: Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tuszynie oraz Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Wodzinie Prywatnym. Spotkał się i rozmawiał z dyrektorami, nauczycielami oraz uczniami wymienionych placówek. Wizyta przebiegła w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

FINAŁ WOŚP W MCK

Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie zaprasza na XXXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 29.01.2023 w sali widowiskowej MCK, ul. Noworzgowska 20 A. Początek wydarzenia o godzinie 15.00, a w programie między innymi licytacje darów (vouchery na realizację usług, kubki, miód, maskotki, gadżety WOŚP), występy artystyczne zespołów MCK (Mażoretki “Floris”, uczestnicy zajęć muzycznych) oraz laureaci PLEJADY. Serdecznie zapraszamy !

WIERZBOWY RAJ W KRUSZOWIE JUŻ GOTOWY

WIERZBOWY RAJ W KRUSZOWIE JUŻ GOTOWY

W dniu 11.09.2022r., podczas Dożynek w Żerominie, podpisano umowę pomiędzy Samorządem Województwa Łódzkiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Łódzkiego – Pana Piotra Adamczyka a Gminą Tuszyn z udziałem Sołtysa Kruszowa – Pani Izabeli Kudry na sfinansowanie projektu pn. Wierzbowy Raj – zagospodarowanie terenu wiejskiego w Sołectwie Kruszów (dofinansowanie na kwotę 100 tys. zł.), w ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w 2022 r. na realizację projektu “Infrastruktura sołecka na plus”.

W ramach projektu stworzono miejsce rozrywki dla dzieci w różnym wieku. Projekt został podzielony na dwie strefy. Strefa 1 dla najmłodszych ( bujak, ławka równoważna, dwa zestawy zabawowe ). Strefa 2 dla starszych dzieci ( linarium stożek duży, sześciokąt wielofunkcyjny linowy ). Miejsce rozrywki uzupełniono o architekturę zieloną z wierzby wiciowej, która wiosną zazieleni się, tworząc miejsce przyjazne do spędzania aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu zielonej architektury. Całkowita wartość zadania: 99 959,30 zł brutto. ( Wysokość udzielonej dotacji to 100 % całkowitych kosztów projektu).

Wiosną br. teren zostanie wyrównany, zagospodarowany oraz przygotowany do rozpoczęcia sezonu na świeżym powietrzu.

SPRZEDAŻ WĘGLA W GMINIE TUSZYN, CERTYFIKATY JAKOŚCI!

SPRZEDAŻ WĘGLA W GMINIE TUSZYN. CERTYFIKATY JAKOŚCI!

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż aktualnie Gmina Tuszyn prowadzi sprzedaż węgla – sortyment groszek, sortyment ekogroszek, orzech oraz kostka dla gospodarstw domowych. Poniżej prezentujemy certyfikaty jakości dostępnych sortymentów, abyście mogli Państwo przed zakupem zapoznać się z ich składem i specyfikacją. Certyfikaty dostępne są również do wglądu w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tuszynie przy ul. Starościańskiej 6, skąd prowadzona jest dystrybucja węgla dla gospodarstw domowych. Wszelkie informacje na ten temat uzyskają także Państwo w Urzędzie Miasta w Tuszynie, ul. Piotrkowska 2/4, budynek A, I piętro, pokój nr 13, tel 42 614 34 26 w 33.

KWK-Piast-Ziemowit-ruch-Ziemowit-Wola-Ekogroszek

KWK-ROW-ruch-Marcel-Groszek

Certyfikat-staszic-orzech

Certyfikat-staszic-kostka-