ZAPROSZENIE NA TRENINGI NORDIC WALKING

Treningi nordic walking

Fundacja “Atelier of Skills” zaprasza na bezpłatne treningi nordic walking z instruktorką realizowane w ramach projektu “Z kijami idziemy po zdrowie”.
Treningi dają możliwość poznania i udoskonalenia techniki nordic walking, poprawy swojej sprawności fizycznej oraz nawiązania nowych kontaktów.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek oraz w każdą sobotę o godzinie 10.00 oraz dodatkowo w piątek 15.10.2021 o godzinie 16.00. Start przy szlabanie przy wejściu do lasu od ulicy Poddębina, pomiędzy ulicami Sienkiewicza i Mickiewicza w Tuszynie Lesie.
Na treningi zapraszamy również osoby, które nie posiadają kijów do nordic walkingu- można je bezpłatnie wypożyczyć od Fundacji.
Projekt “Z kijami idziemy po zdrowie” jest sfinansowany z środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego.

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID – TRANSPORT ORGANIZOWANY PRZEZ URZĄD MIASTA W TUSZYNIE

Szczepienia przeciwko COVID-19

W związku ze szczepieniami prowadzonymi przez Samorządową Przychodnię Zdrowia w Tuszynie oraz Tuszyńskie Centrum Medyczne UCIŃSCY , Urząd Miasta w Tuszynie informuje, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami, osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności z dostępem do punktu szczepień oraz osoby powyżej 70 roku życia mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności z dostępem do punktu szczepień mogą bezpłatnie skorzystać z transportu do punktu szczepień organizowanego przez Gminę Tuszyn. Osoby zapisujące się na szczepienie w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie przy ul. Żeromskiego 24/26 oraz Tuszyńskim Centrum Medycznym UCIŃSCY przy ul. Parkowej 2, mogą również zgłaszać chęć skorzystania z ww. transportu w Urzędzie Miasta w Tuszynie przy ul. Piotrkowskiej 2/4, 95 – 080 Tuszyn w pokoju nr 13.

Ważne! Na dowóz umawiamy się po zarejestrowaniu się na szczepienie i poznaniu konkretnej daty szczepienia, nie później niż 3 dni przed ustalonym terminem szczepienia!

CEREMONIA PREZENTACJI TABLICY NA CMENTARZU ŻYDOWSKIM W TUSZYNIE

prezentacja tablicy na Cmentarzu Żydowskim w Tuszynie


Zapraszamy na uroczystość prezentacji tablicy na Cmentarzu Żydowskim w Tuszynie, przy ulicy Wczasowej 7A , która odbędzie się w dniu 12. października 2021r. o godzinie 12.00. Ceremonia ta organizowana jest w naszym mieście dzięki działaniom Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN realizowanym w partnerstwie z Narodowym Instytutem Dziedzictwa w ramach programu ” Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe”. Podczas wydarzenia po raz pierwszy zostanie zaprezentowany znak tablicy informacyjnej , stojącej na terenie Cmentarza.  Serdecznie zapraszamy !

Więcej informacji z wydarzenia znajdą Państwo w linku: https://lodz.tvp.pl/56338412/tuszyn-cmentarz-zydowski-ze-specjalnym-oznakowaniem-narodowego-instytutu-dziedzictwa

OSTATNI DZIEŃ NA SPISANIE SIĘ ! SPISZ SIĘ W URZĘDZIE MIASTA W TUSZYNIE

Ostatni dzień spisu

30 września 2021 r. to ostatni dzień na spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Wybrane punkty spisowe będą działać tego dania do północy. W Tuszynie do godz. 23:59 działał będzie punkt w Urzędzie Miasta w Tuszynie, przy ul. Piotrkowskiej 2/4.

Zapraszamy do spisywania się. Spis powszechny jest obowiązkowy, dlatego warto skorzystać i przyjść do punktu spisowego nie czekając do ostatniej godziny.

Przypominamy, że spisać się również można:

– przez Internet https://spis.gov.pl/

– telefonicznie dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfa operatora),

– w punkcie spisowym, Urząd Miasta w Tuszynie przy ul. Piotrkowskiej 2/4

– w mobilnym punkcie spisowym, informacje o ich działaniu dostępne są na stronach internetowych lokalnych mediów, wojewódzkich urzędów statystycznych i urzędów gmin,

– w ponad 300 salach obsługi klienta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zachęcamy wszystkich, którzy się jeszcze nie spisali do wybrania dla siebie dogodnego sposobu na wywiązanie się z obowiązku spisowego. Rachmistrzowie spisowi dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Prosimy o odbieranie połączeń i udzielanie odpowiedzi zgodnych ze stanem faktycznym na dzień 31 marca 2021 r. Każda odpowiedź jest ważna. Każda odpowiedź się liczy. W ten sposób budujemy nasz wspólny zasób informacyjny. Spis powszechny jest badaniem statystycznym organizowanym raz na 10 lat.

X FAMILIJNY RAJD ROWEROWY – PRZYSTANEK ZOFIÓWKA

Zapraszamy na X Familijny Rajd Rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie “Motocykl Moje Hobby”, przy wsparciu Zarządu Okręgowego PZM oraz we współpracy z Miejskim Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 3.10.2021 (niedziela), zbiórka i start o godzinie 9.30, Przystanek Zofiówka (u. Stanisławowska 2/Główna). Udział w rajdzie jest bezpłatny, zachęcamy do zapoznania się z regulaminem imprezy.

Regulamin-rajd-rowerowy

Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast