POMOC UKRAINIE

Szanowni Mieszkańcy Tuszyna,

Urząd Miasta w Tuszynie organizuje zbiórkę darów oraz transport do naszych miast partnerskich Tiaczew i Bucza na Ukrainie. W odpowiedzi na nasze pismo otrzymaliśmy listę potrzeb bezpośrednio z Tiaczewa i przedstawiamy ją poniżej. Wszystkie dary przyjmujemy w Urzędzie Miasta w Tuszynie od poniedziałku w godz. 7.00 – 21.00. Wszystkim ludziom dobrej woli rozumiejącym sytuację na Ukrainie serdecznie dziękujemy.

SPOŁECZNOŚĆ MIASTA TIACZEW – WYKAZ NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW
1. Leki i opatrunki
– Bandaże – 7-14
– Bandaże – 5-10
– Bandaże gipsowe;
– Bandaże polimerowe
– systemy infuzyjne I/O
– Zginaki
“Gaza.”
– Wata
– Gąbka hemostatyczna
– Małe i duże zestawy chirurgiczne
– Szprychy Ilizarowa i Kirchnera
– Leki hemostatyczne o działaniu bezpośrednim i pośrednim
– Płytki do osteosyntezy metali
-Szew od pierwszego do trzeciego rozmiaru
– Atraumatyczny materiał szewny od pierwszego do piątego rozmiaru
– Rękawiczki chirurgiczne od 6,0-8,5 (sterylne)
– Wózki
– Wózki inwalidzkie z noszami
– Kule
– Wędrowcy
– Statki bazowe
– Strzykawki 2.0; 5.0; 10,0; 20,0
– Cewniki nosowe
– maski Venturiego
– 26 masek SPAP rój X1, L
– Statywy do infuzji
– Bielizna operacyjna
– Stoły operacyjne
2. Żywność do długoterminowego przechowywania (pakowana)
– Olej;
– Zboża, gryka, proso itp.
– Makaron
– Mąka
– Konserwy mięsne i rybne
3. Narzuty, poduszki, materace i koce
4. Pościel
4. Śpiwory
5. Ramy łóżek (łóżka składane)
6. Generatory elektryczne:
400 kW/rok. – 1 kawałek
50 kW / rok – 1 sztuka
20 kW/rok – 1 sztuka
7. Wyposażenie specjalne dla straży pożarnej:
– prądnice elektryczne – 2 sztuki;
– kombinezony ochrony chemicznej i biologicznej;
– buty strażackie, legginsy przeciwpożarowe, podcasty;
– węże pożarnicze o średnicy 51 mm.
8. Produkty higieniczne i chemia gospodarcza
– mydła płynne i stałe
– proszki do prania
– detergenty
– antyseptyki
– pieluchy, produkty higieny kobiecej

Potrzeby-dla-Tiaczewa

TUSZYN LAS BEZ ŚMIECI – ZRÓBCIE TO DLA DZIECI

Szanowni Państwo, miło nam poinformować o trwającej w Szkole Podstawowej nr. 2 im. Władysława Stanisława Reymonta w Tuszynie akcji, która ma na celu uświadomienie mieszkańcom jak dużym problemem dla nas wszystkich jest zaśmiecanie naszego miasta. Więcej informacji o akcji m.in. filmy przygotowane przez uczniów, znajdą Państwo na stronie szkoły, pod linkiem: https://sp2tuszyn.superszkolna.pl/wiadomosci/552808/manifest-ekologiczny-dwojki-tuszyn-las-bez-smieci-zrobcie-to-dla. oraz w kolejnych informacjach i na banerach, które znajdą się niebawem w centrum dzielnicy Tuszyn Las.

KONFERENCJA PRASOWA MINISTRA ROZWOJU I TECHNOLOGII WALDEMARA BUDY W URZĘDZIE MIASTA W TUSZYNIE


Szanowni Państwo, we środę 7 czerwca, o godz. 9.00 w Urzędzie Miasta w Tuszynie odbyła się konferencja prasowa Ministra Rozwoju i Technologii – Pana Waldemara Budy w Urzędzie Miasta w Tuszynie. Jej tematem była budowa pierwszego, nowego żłobka w naszej gminie, który usytuowany zostanie na terenie gminnym przy ul.3 Maja 49 w Tuszynie Lesie. Planowany, całkowity koszt inwestycji wyniesie 12.500.000, 00 zł. Podczas konferencji Pan Minister poinformował o przyznanym na to zadanie dofinansowaniu rządowym w wysokości 10 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji – grudzień 2024r. Powstanie żłobek publiczny dla 64 dzieci z zespołem żywieniowym. Budynek będzie 1- kondygnacyjny o powierzchni około 421 m2, w którym będą działały 4 oddziały po 16 dzieci. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach zadania wybudowany zostanie także plac zabaw oraz powstaną miejsca parkingowe.Po konferencji odbyła się nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Tuszynie, podczas której Przewodnicząca Rady Dzielnicy Tuszyn Las – Pani Małgorzata Pasińska oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im.Władysława Stanisława Reymonta w Tuszynie – Pani Barbara Podlecka – Krawczyk, wręczyły specjalne podziękowania na ręce Pana Ministra.

PROJEKT – TRADYCJA NASZĄ SIŁĄ

Do końca czerwca koła gospodyń wiejskich, biblioteki publiczne i domy kultury mogą wnioskować o wsparcie w konkursie „Tradycja naszą siłą”. Najlepsze projekty dotyczące m.in. edukacji regionalnej otrzymają dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł. Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem: https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/tradycja-nasza-sila-jest-dofinansowanie-na-projekty-z-zakresu-edukacji

REMONT ULICY KOMAROWEJ W RYDZYNKACH

Gmina Tuszyn realizuje zadanie „Remont nawierzchni w ul.Komarowej w Rydzynkach w Gminie Tuszyn”. Przedmiotowe zadanie inwestycyjne współfinansowane jest ze środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 558 383,00 zł.

– roboty budowlane – 1 106 837,17 zł.,

– koszt inspektor nadzoru – 9 840,00 zł.

– koszt tablicy informacyjnej – 90,00 zł.

Razem: 1 116 767,17 zł.

Zakończenie prac planowane jest na 22 listopada 2023r.

Za utrudnienia przepraszamy!

Rydzynki-ul-Komarowa-1

10 MLN DOFINANSOWANIA NA ŻŁOBEK DLA GMINY TUSZYN

Szanowni Państwo, 15 lutego br. pisaliśmy o spotkaniu delegacji samorządowców z Tuszyna z Panem Waldemarem Buda – Ministrem Rozwoju i Technologii. Podczas spotkania omawiano kilka ciekawych inicjatyw i projektów nowych inwestycji na terenie Gminy Tuszyn z udziałem dofinansowania rządowego, m.in. budowę żłobka w dzielnicy Tuszyn Las, na którą nasza Gmina złożyła wniosek. W dniu wczorajszym otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek został oceniony pozytywnie i zgodnie z decyzją Ministra Finansów, Gmina Tuszyn otrzyma 10 mln dofinansowania na zadanie pn. „ Budowa żłobka gminnego wraz z wyposażeniem – zapewnienie opieki dla najmłodszych na terenie Gminy Tuszyn”. Żłobek powstanie w dzielnicy Tuszyn Las, przy ul. 3 Maja 49, gdzie już funkcjonuje Dzienny Dom „Senior – Wigor”, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej im. Mariusza Chołuja w Tuszynie i Zakład Aktywności Zawodowej – filia w Tuszynie.

skan-decyzja-o-zlobku