KONKURS WALENTYNKOWY W MCK

Wyślij Walentynkę z MCK Tuszyn

Z okazji zbliżających się Walentynek – Święta Miłości, Przyjaźni i Sympatii Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie uruchamia…Pocztę Walentynkową! W zabawie wziąć może udział każdy, kreśląc kilka ciepłych słów adresowanych do swojej drugiej połówki, przyjaciółki lub przyjaciela, koleżanki z pracy, szkoły czy sąsiedztwa, rodziców, dzieci, dziadków i wszystkich osób darzonych szczególną serdecznością.
Walentynki przekazać można w tradycyjny sposób, specjalna kolorowa skrzynka znajduje się w Bibliotece MCK przy Noworzgowskiej 20A lub wysyłać pocztą elektroniczną na adres
e-mail: mcktuszyn@gmail.com. Z dostarczonych wiadomości MCK stworzy prezentację udostępnioną na facebookowym profilu oraz wyświetlaną na ekranie w oknie budynku Miejskiego Centrum Kultury. Serdecznie zapraszamy ! Akcja trawa od 25 stycznia do 10 lutego 2021.

SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID 19 – INFORMACJE DOTYCZĄCE TRANSPORTU

Szczepienia przeciwko COVID-19

W związku z rozpoczęciem szczepień przez Samorządową Przychodnię Zdrowia w Tuszynie, Urząd Miasta w Tuszynie informuje, że osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności z dostępem do punktu szczepień mogą bezpłatnie skorzystać z transportu do punktu szczepień organizowanego przez Gminę Tuszyn. Osoby zapisujące się na szczepienie w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie mogą również zgłaszać chęć skorzystania z ww. transportu. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 504 077 145, w godzinach pracy Urzędu Miasta w Tuszynie.

Dotacja na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy określonych branż

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, iż Powiatowy Urząd Pracy Łódź-Wschód prowadzi nabór wniosków na DOTACJE DLA MIKROPRZEDSIĘBIORCÓW I MAŁYCH PRZEDSIĘBIORCÓW OKREŚLONYCH BRANŻ. Wszelkie informacje dostępne są na stronie Urzędu: https://lodz-wschod.praca.gov.pl/dotacja-na-pokrycie-biezacych-kosztow-prowadzenia-dzialalnosci-gospodarczej-mikroprzedsiebiorcy-i-malego-przedsiebiorcy-okreslonych-branz

INFORMACJE O SZCZEPIENIACH PRZECIWKO COVID – 19 W GMINIE TUSZYN

Szanowni Państwo,

Urząd Miasta w Tuszynie informuje, iż Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Tuszynie przygotowuje się do przeprowadzenia akcji szczepień przeciwko COVID – 19. Aktualnie pracownicy przychodni przeprowadzają sondaż telefoniczny wśród mieszkanców powyżej 70 roku życia w celu zebrania informacji o ilości osób wyrażających zgodę na szczepienie. Wyniki sondażu pozwolą lepiej przygotować akcję. O terminie rozpoczęcia akcji szczepień poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz na stronie Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie.

szczepienia

Na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej w Tuszynie Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda przekazał symboliczny czek na kwotę 10 mln 800 tys. zł.

Przyznane na cele rekomendowane przez Pana Burmistrza Miasta Tuszyna – Witolda Małeckiego
w złożonych wnioskach środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych rozpatrywane przez
 9 -osobową komisję przy Premierze RP, której Wiceminister był członkiem, znajdują się już na koncie Gminy Tuszyn.
Dzięki przekazanym środkom Gmina Tuszyn zrealizuje szczytny cel budowy stadionu miejskiego
i  długo oczekiwaną przez mieszkańców Tuszyna inwestycję w sieć kanalizacyjną w ulicach
m.in. Ściegiennego i Cmentarnej.
Autor: Joanna Krawczyk
Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast