POMOC UKRAINIE

Szanowni Mieszkańcy Tuszyna,

Urząd Miasta w Tuszynie organizuje zbiórkę darów oraz transport do naszych miast partnerskich Tiaczew i Bucza na Ukrainie. W odpowiedzi na nasze pismo otrzymaliśmy listę potrzeb bezpośrednio z Tiaczewa i przedstawiamy ją poniżej. Wszystkie dary przyjmujemy w Urzędzie Miasta w Tuszynie od poniedziałku w godz. 7.00 – 21.00. Wszystkim ludziom dobrej woli rozumiejącym sytuację na Ukrainie serdecznie dziękujemy.

SPOŁECZNOŚĆ MIASTA TIACZEW – WYKAZ NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW
1. Leki i opatrunki
– Bandaże – 7-14
– Bandaże – 5-10
– Bandaże gipsowe;
– Bandaże polimerowe
– systemy infuzyjne I/O
– Zginaki
“Gaza.”
– Wata
– Gąbka hemostatyczna
– Małe i duże zestawy chirurgiczne
– Szprychy Ilizarowa i Kirchnera
– Leki hemostatyczne o działaniu bezpośrednim i pośrednim
– Płytki do osteosyntezy metali
-Szew od pierwszego do trzeciego rozmiaru
– Atraumatyczny materiał szewny od pierwszego do piątego rozmiaru
– Rękawiczki chirurgiczne od 6,0-8,5 (sterylne)
– Wózki
– Wózki inwalidzkie z noszami
– Kule
– Wędrowcy
– Statki bazowe
– Strzykawki 2.0; 5.0; 10,0; 20,0
– Cewniki nosowe
– maski Venturiego
– 26 masek SPAP rój X1, L
– Statywy do infuzji
– Bielizna operacyjna
– Stoły operacyjne
2. Żywność do długoterminowego przechowywania (pakowana)
– Olej;
– Zboża, gryka, proso itp.
– Makaron
– Mąka
– Konserwy mięsne i rybne
3. Narzuty, poduszki, materace i koce
4. Pościel
4. Śpiwory
5. Ramy łóżek (łóżka składane)
6. Generatory elektryczne:
400 kW/rok. – 1 kawałek
50 kW / rok – 1 sztuka
20 kW/rok – 1 sztuka
7. Wyposażenie specjalne dla straży pożarnej:
– prądnice elektryczne – 2 sztuki;
– kombinezony ochrony chemicznej i biologicznej;
– buty strażackie, legginsy przeciwpożarowe, podcasty;
– węże pożarnicze o średnicy 51 mm.
8. Produkty higieniczne i chemia gospodarcza
– mydła płynne i stałe
– proszki do prania
– detergenty
– antyseptyki
– pieluchy, produkty higieny kobiecej

Potrzeby-dla-Tiaczewa

PROŚBA O POMOC DLA TIACZEWA

W dniach 01- 02 października 2022r. nasze miasto partnerskie – Tiaczew na Ukrainie obchodziło 693 rocznicę nadania praw miejskich. W związku z aktualną sytuacją i tocząca się wojną na Ukrainie, w ramach obchodów kolejnej rocznicy miasto Tiaczew prowadzi zbiórkę pieniężną na potrzeby Sił Zbrojnych Ukrainy i swojej Obrony Terytorialnej. Jeśli to możliwe, proszą o pomoc i aktywny udział w zbieraniu funduszy. List Rady Miejskiej z Tiaczewa wraz z danymi do przelewu przedstawiamy poniżej.

Tiaczew-pismo

KONKURS KRONIK KGW

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM” organizuje II edycję konkursu pt. „Najciekawsza kronika Koła Gospodyń Wiejskich”. Celem konkursu jest promocja działalności społeczno–gospodarczej i kulturalnej KGW, popularyzowanie dokumentowania kronikarskiego działań podejmowanych przez KGW, kształtowanie poczucia przynależności do lokalnej społeczności oraz rozwijanie kreatywności i umiejętności twórczych członkiń KGW. Wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej:http://www.buduj.eu/portal-news-227-.apraszamy_do_wziecia_udzialu_w_ii_edycji_konkursu_na_%E2%80%9Enajciekawsza_kronike_kola_gospodyn_wiejskich%E2%80%9D_organizowanego_przez_stowarzyszenie_lokalna_grupa_dzialania_%E2%80%9Ebud_uj_razem%E2%80%9D_.html

Termin nadsyłania kronik mija 07.10.2022r.

RAJD ROWEROWY W ZOFIÓWCE

ZAPROSZENIE NA RAJD ROWEROWY

Stowarzyszenie „Motocykl Moje Hobby” serdecznie zaprasza na XI FAMILIJNY RAJD ROWEROWY W ZOFIÓWCE, który odbędzie się 1 października ( sobota) w Zofiówce. Miejsce zbiórki, zapisy i start: sobota, 1 października 2022 r. godz. 9.30, Zofiówka, ul. Stanisławowska 2, teren “Przystanku Zofiówka”. Długość trasy około 20 km. Czas przejazdu około 4 godziny..Zakończenie rajdu o godz. 14.30. Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Tuszyna – Pan Witold Małecki.

zaproszenie_rajd_rowerowy_2022_1

ŻYCZENIA DLA BUCZY

ŚWIĘTO BUCZY

Z okazji obchodów święta naszego miasta partnerskiego Bucza na Ukrainie, składamy wyrazy uznania i serdeczne gratulacje wszystkim jego mieszkańcom. W tym wyjątkowym czasie życzymy przede wszystkim pokoju i zdrowia oraz sił do przeciwstawienia się problemom z jakimi przyszło się Wam mierzyć. Przed 24 lutego nikt z nas nie myślał, iż kiedykolwiek przyjdzie czas wojny i trzeba będzie ratować i odbudowywać wasze piękne miasto. Wiemy, że Ukraińcy to naród o silnym duchu, którego nie można złamać. Jak pisał T.G. Szewczenko „ Dopóki istnieje nasz naród, będzie Ukraina!”

Życzymy aby samorząd Miasta Bucza nadal odważnie wykorzystywał potencjał ludzki i gospodarczy, budując harmonijność oraz rozwijając własną tożsamość w oparciu o wartości samorządowe. Wszystkim Mieszkańcom składamy życzenia zdrowia, radości i dumy z zamieszkania w Mieście Bucza.

Niech żyje wolna Ukraina!

Samorząd Tuszyna

W SZCZUKWINIE 100 LAT MINĘŁO!

25 września 2022r. o godz 14.00, odbył się Jubileusz 100 rocznicy powołania Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczukwinie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, którą celebrowali ks Adam Stańdo kapelan ZOSP RP Województwa Łódzkiego oraz proboszcz parafii św. Witalisa w Tuszynie ks. kanonik Marek Stępniak. Po Mszy św. Prezes OSP w Szczukwinie druh Janusz Pielużek oraz Naczelnik OSP Szczukwin druh Mariusz Florczyk wraz z druhną Dorota Pielużek i druhną Aleksandrą Kiljan przywitali oficjalnie zaproszonych gości, wśród których obecni byli m.in. Wiceprezes Zarządu ZOSP RP Województwa Łódzkiego druh Roman Figiel, Prezes Zarządu ZOSP RP Powiatu Łódzkiego Wschodniego druh Dariusz Krzewiński, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Łódzkiego Wschodniego druh Grzegorz Busiakiewicz, Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg.Paweł Malinowski, Komendant Powiatowy PSP Powiatu Łódzkiego Wschodniego brygadier Krzysztof Supera, Radni Powiatowi Sylwester Golus i Bogumił Skorupski, przewodniczący Rady Miejskiej w Tuszynie Pan Andrzej Małecki wraz z Radnymi, Burmistrz Miasta Tuszyna Pan Witold Małecki oraz Zastępca Burmistrza Miasta Tuszyna Pani Maria Kopczewska – Członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Dyrektor MCK w Tuszynie Pani Agnieszka Pawlak. Przedstawiono rys historyczny oraz wręczono medale i odznaczenia za wysługę lat dla strażaków ochotników z jednostki OSP Szczukwin, którzy poprzez swoje zaangażowanie działają na rzecz lokalnej społeczności z terenu Gminy Tuszyn. Odznaczono sztandar jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczukwinie złotym znakiem ZOSP RP. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z jednostek OSP z terenu Gminy Tuszyn , a także z innych zaprzyjaźnionych jednostek. Podczas jubileuszu zaprezentowano i poświecono ciężki samochód specjalny pożarniczy marki MAN, który jednostka OSP Szczukwin, przy wsparciu Gminy Tuszyn otrzymała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej powiatu łódzkiego wschodniego z siedzibą w Koluszkach. Jest to samochód ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. Odsłonięto i poświęcono także tablicę pamiątkową usytuowaną na budynku Straży w Szczukwinie. Uroczystość swoją grą uświetniła tuszyńska Orkiestra Dęta, a na gości i mieszkańców czekały atrakcje w postaci pikniku strażackiego z poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczukwina oraz zabawy i konkursy dla dzieci. Najmłodsi mogli również skorzystać ze zjeżdżalni oraz zdobywać nagrody w konkursach strażackich. Tradycyjnie życzeniom i gratulacjom nie było końca, a na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek dla zaproszonych gości.

KONDOLENCJE

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia dla Pana Włodzimierza Berezińskiego – wieloletniego tuszyńskiego samorządowca z powodu śmierci żony.

Łączymy się w bólu z najbliższymi w tych trudnych chwilach.

Witold Małecki

Burmistrz Miasta Tuszyna

wraz z pracownikami Urzędu Miasta w Tuszynie

oraz

Dyrektorzy i Kierownicy

Jednostek Organizacyjnych Gminy Tuszyn

wraz z pracownikami,

Andrzej Małecki

Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuszynie

wraz z Radnymi

NABÓR DO DZIECIĘCEGO ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA “MAŁY REYMONT” W MCK TUSZYN

Miejskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku 9 – 12 lat do wstąpienia w szeregi nowopowstającego Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca ” Mały Reymont” z Tuszyna. Przesłuchania dla kandydatów odbędą się w dniu 14.10.2022 (piątek) o godz.17.00, w MCK, ul. Noworzgowska 20 A, Tuszyn. Obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy, więcej informacji, tel. 42 614 25 89.