Finansowanie z PFRON na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy na spotkanie w ramach projektu Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, które odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury w Tuszynie przy ul. Noworzgowskiej 20A, w najbliższy poniedziałek ( 27 lipca br.) o godz. 10.00. Więcej szczegółów znajdą Państwo w prezentacji i na plakacie poniżej.

WIZYTA MINISTER SPORTU W TUSZYNIE

W dniu 10 lipca br. z inicjatywy Sekretarza Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Buda, na zaproszenie Burmistrza Miasta Tuszyna Witolda Małeckiego Gminę Tuszyn odwiedziła Minister Sportu – Danuta Dmowska – Andrzejuk. Wizyta Pani Minister związana była z przyznaniem środków finansowych na remont Stadionu Miejskiego w Tuszynie poprzez budowę zaplecza szatniowo – sanitarnego. Stosowny wniosek z programu Sportowa Polska 2020 złożony został do Ministerstwa Sportu w marcu tego roku przez Gminę Tuszyn. Podczas wizyty Pani Minister poinformowała o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku i przyznaniu kwoty dofinansowania 812.100 zł, spotkała się z władzami samorządowymi gminy, młodymi sportowcami i mieszkańcami. Na spotkanie przybyli również sportowcy związani z Gminą Tuszyn: Pan Mieczysław Nowicki – Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi, kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, Pan Adam Kszczot – lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m, wielokrotny medalista mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata.

Przypomnijmy, że to kolejne dofinansowanie dla Gminy Tuszyn przyznane w ostatnim czasie. 24 czerwca br. podpisana została umowa, zgodnie z którą gmina otrzyma 429.900 zł. dofinansowania z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej nr 1512E w miejscowości Modlica od węzła do granicy gminy ( I etap o długości 0,868 km). Stosowną umowę podpisali ze strony Zarządu Województwa Łódzkiego: Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego i Wojciech Frątczak – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska a ze strony Gminy Tuszyn: Witold Małecki – Burmistrz Miasta Tuszyna przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy – Małgorzaty Ożarek. 2 lipca podczas spotkania z Radnymi Rady Miejskiej w Tuszynie i Kierownikami Referatów i Jednostek Organizacyjnych Gminy Tuszyn, Pan Waldemar Buda  – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, przekazał na ręce Burmistrza Miasta Tuszyna – Witolda Małeckiego promesę na kwotę 1.876.189 zł. Środki pochodzą z tarczy antykryzysowej w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i będą wykorzystane na inwestycje w Gminie Tuszyn.

TVP Łódź w Gminie Tuszyn

Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę tj. 12 lipca TVP 3 Oddział w Łodzi będzie realizowała program na żywo „Budzi się ludzi”, na terenie Ośrodka „Rybakówka” w Żerominie – Gmina Tuszyn. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do Rybakówki w godz. od 10.00 do 12.00. Program będzie można oglądać na antenie TVP3 Łódź, przez internet:https://lodz.tvp.pl/ oraz przez TVP STREAM.

GRANTY DLA MODLICY I WOLI KAZUBOWEJ

8 lipca br. w Woli Kazubowej wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk wręczył sołtysom Woli Kazubowej i Modlicy granty na realizację projektów złożonych przez mieszkańców. Sołectwo Modlica otrzymało 10.000 zł na remont strażnicy OSP a sołectwo Wola Kazubowa otrzymało 10.000 zł na wyposażenie placu zabaw i kącika integracyjnego. Na realizację wymienionych projektów w Gminie Tuszyn sołectwo Modlica przeznaczy z funduszu sołeckiego dodatkowo kwotę 23.735,06 zł., a sołectwo Wola Kazubowa przeznaczy z funduszu sołeckiego dodatkowo kwotę 4.000 zł. W budżecie województwa łódzkiego na 2020 rok, na granty sołeckie przeznaczono w sumie 3 000 000 zł. Dzięki tym środkom, sołectwa mogą sfinansować w całości lub w części pomysły, które zgłaszają mieszkańcy.

Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast