Projekty zrealizowane przez LGD “BUD-UJ RAZEM”

Szanowni Państwo,

poniżej prezentujemy plik z projektami zrealizowanymi przez Stowarzyszenie LGD “BUD-UJ RAZEM” na terenie Gminy Tuszyn.

Prezentacja projektów LGD - Tuszyn

Dodatkowo w  poniższym linku znajdą Państwo wszystkie projekty grantowe rozliczone do dnia 1 stycznia 2020 roku przez Stowarzyszenie LGD “BUD-UJ RAZEM”.: http://buduj.eu/portal-strona-197-prezentacja_projektow_grantowych_zrealizowanych_przez_stowarzyszenie_quot;bud_uj_razemquot;..html

Remont ul. Tysiąclecia w Tuszynie

Szanowni Państwo,

Urząd Miasta w Tuszynie realizuje aktualnie inwestycję polegającą na remoncie ulicy Tysiąclecia w Tuszynie (Remont drogi nr 106847E ul. Tysiąclecia w Tuszynie), współfinansowaną z budżetu państwa w ramach środków z Funduszu Dróg Samorządowych. W budżecie Gminy Tuszyn zabezpieczono środki finansowe na w/w inwestycję w kwocie 310.000,00 zł. Wysokość zewnętrznego wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych – wynosi 50%. Zakres remontu drogi obejmuje: roboty pomiarowe i przygotowawcze, frezowanie wraz z profilowaniem nawierzchni bitumicznej, oczyszczenie i skropienie nawierzchni emulsją asfaltową, regulację wysokościową zjazdów i przejść dla pieszych wraz z krawężnikami, wykonanie warstwy wyrównawczej, wykonanie warstwy ścieralnej, regulację urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu, wykonanie dwóch podwyższonych przejść dla pieszych z kostki brukowej. Planowany termin zakończenia realizacji zadania – 26.01.2020 r. Za utrudnienia w trakcie trwania remontu przepraszamy!

KOLEJNE SUKCESY TUSZYŃSKIEJ „BLENDY”

Foto: B.Kotecka / Archiwum MCK Tuszyn

 

“BLENDA”  ZNÓW NAROZRABIAŁA W ŁODZI

Dla członków Klubu Fotograficznego „Blenda” z Miejskiego Centrum Kultury w Tuszynie okres dobrej passy trwa nadal. W grudniu 2019 r. pisaliśmy o zdobyciu dwóch pierwszych miejsc w cyklicznym konkursie organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. To był niebagatelny sukces. Na kolejną edycję tego konkursu, wybrały się dwie inne osoby z „Blendy”. I co…? Znów sukces! Zdobyły w Łodzi dwie nagrody. Laureatkami zostały: Martyna Strumiłło, która zdobyła II miejsce i Pani Barbara Kotecka, która ujęła jurorów znakomitą fotografią reporterską, zajmując III miejsce. Wartym podkreślenia jest fakt, iż pierwsza ze zwyciężczyń ma 13 lat, a druga jest już osoba dorosłą. Co zatem łączy te dwie kobiety? Właśnie Klub Fotograficzny „Blenda”, działający od 5 lat w tuszyńskim MCK oraz atmosfera tam panująca tworzona m.in. przez prowadzącego zajęcia – Tolka Patorę. Pani Barbara Kotecka zdobywała już nagrody w konkursie „Przystanek 60+”, organizowanym przez Łódzki Dom Kultury, ale dla Martyny Strumiłło był to pierwszy start w takich zmaganiach i od razu z sukcesem. Bardzo serdecznie gratulujemy obu reprezentantkom naszego miasta oraz ich instruktorowi. Do udziału w kolejnej edycji tegoż konkursu szykują się już następni członkowie „Blendy”. Będziemy bacznie przyglądać się dalszym poczynaniom tej grupy, bo jak tak dalej pójdzie, to nie zostawią oni łodzianom miejsca na pudle. Czego oczywiście im życzymy!

Foto: M.Strumiłło / Archiwum MCK Tuszyn

 

JAK PRAWIDŁOWO SEGREGOWAĆ ODPADY KOMUNALNE

1 informacje o segregacji Tuszyn
2 informacje o segregacji Tuszyn
3 informacje o segregacji Tuszyn
4 informacje o segregacji Tuszyn
5 informacje o segregacji Tuszyn
6 informacje o segregacji Tuszyn
7 informacje o segregacji Tuszyn
8 informacje o segregacji Tuszyn
9 informacje o segregacji Tuszyn
10 informacje o segregacji Tuszyn
11 informacje o segregacji Tuszyn
12 informacje o segregacji Tuszyn

Plik do pobrania (PDF)

 

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Tuszynie z okazji 70 – lecia Publicznej Służby Zdrowia w Tuszynie

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Tuszynie z okazji 70 – lecia Publicznej Służby Zdrowia w Tuszynie

W dniu 30 grudnia 2019 roku odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Tuszynie, która była wyjątkowa z powodu obchodów 70 rocznicy powstania pierwszej medycznej placówki publicznej (1949), 50 jubileuszu pracy zawodowej lek. Bolesława Karpińskiego (1969), 30 lecia oddania mieszkańcom w użytkowanie obecnej Przychodni przy ulicy Żeromskiego 24/26 (1989) oraz otrzymania CERTYFIKATU AKREDYTACYJNEGO NR:2019/P/94 – MINISTRA ZDROWIA dla Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie. Podczas sesji Dyrektor Przychodni – Pani Żaneta Karczewska przedstawiła rys historyczny tworzenia się opieki medycznej na terenie gminy. Dzięki wieloletniej współpracy z Prezesem Stowarzyszenia Kocham Tuszyn Ryszardem Urbanem, powstała wystawa tematyczna, która została zaprezentowana w trakcie Sesji i przewieziona do Samorządowej Przychodni Zdrowia w Tuszynie. Burmistrz Miasta Tuszyna – Pan Witold Małecki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuszynie –  Pan Andrzej Małecki wręczyli Honorowe Tytuły „ZASŁUŻONY DLA GMINY TUSZYN” lekarzowi Bolesławowi Karpińskiemu oraz Panu Ryszardowi Urbanowi Prezesowi Stowarzyszenia Kocham Tuszyn. Wyróżnienia przyznawane są Uchwałą Rady Miejskiej w Tuszynie za wyjątkowe zasługi i pracę na rzecz mieszkańców Gminy Tuszyn.

WOŚP w TUSZYNIE

Szanowni Państwo,

jak co roku Miejskie Centrum Kultury w Tuszynie zaprasza na imprezę organizowaną z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas WOŚP będzie można wylicytować dary przekazane przez osoby prywatne jak i firmy. Odbędą się również występy zespołów muzycznych i wokalnych. Zaczynamy o godz. 15.00 w MCK, ul.Noworzgowska 20 A w Tuszynie.

SEGREGACJA ODPADÓW W GMINIE TUSZYN

Szanowni Państwo,

1 stycznia 2020 r. w praktyce zaczęły obowiązywać zapisy znowelizowanej 6 września 2019 r. ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która nałożyła na wszystkich mieszkańców obowiązek selektywnej zbiórki (segregacji) odpadów. W związku z faktem, iż blisko 60 % mieszkańców Gminy Tuszyn dotychczas nieprawidłowo segregowało odpady (mimo, iż w złożonych deklaracjach segregację deklarowało 98 % mieszkańców), o czym informowaliśmy na naszej oficjalnej stronie internetowej, Urząd Miasta w Tuszynie prowadzi aktualnie akcję polegającą na sprawdzeniu i poinformowaniu mieszkańców czy prawidłowo segregują odpady. Akcja ma na celu uchronić mieszkańców przed ewentualną podwyższoną opłatą za odbiór odpadów, którą zgodnie ze znowelizowaną ustawą należy naliczyć w przypadku stwierdzenia nieprawidłowej segregacji. Pamiętajmy, że poprzez przemyślane zakupy, prawidłową segregację i kompostowanie odpadów możemy realnie wpłynąć na ich ilość i wysokość opłaty za odbiór.

Call Now ButtonUrząd Miasta w Tuszynie
Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast