Sprzedaż biletów miesięcznych

SPRZEDAZ BILETÓW MIESIĘCZNYCH W MIESIĄCU LIPCU ODBYWAĆ SIĘ BĘDZIE W DNIU 31 LIPCA W GODZ. 17.00 – 18.00. W MIEJSKIM CENTRUM KULTURY PRZY UL, NOWORZGOWSKIEJ 20 A W TUSZYNIE. W SPRAWIE ZAKUPU BILETU MIESIĘCZNEGO MOŻNA SIĘ TAKŻE KONTAKTOWAĆ Z FIRMĄ POLAN – NUMER TELEFONU 660 745 530.

Bezpłatne szkolenia komputerowe w Gminie Tuszyn

Bezpłatne szkolenia komputerowe w Gminie Tuszyn

Gmina Tuszyn podpisała porozumienie z Fundacją Aktywizacja z siedzibą w Warszawie na rzecz realizacji Projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” w Gminie Tuszyn Nr 01/LD/LODZ/2019 w ramach działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych osi priorytetowej POPC na lata 2014-2020. W myśl wymienionego porozumienie w naszej gminie odbywać się będą bezpłatne szkolenia komputerowe. Mając na uwadze rosnącą rolę nowych technologii w życiu codziennym mieszkańców, w realizowaniu przez nich aspiracji osobistych i zawodowych, a także w rozwoju lokalnym już dziś serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców gminy Tuszyn od 18 roku życia bez limitu wiekowego, dzięki którym: zwiększysz szanse na znalezienie pracy, zacieśnisz relacje z bliskimi za pomocą Internetu, wzbogacisz swoją wiedzę, nauczysz się wyszukiwać interesujących Cię tematów w Internecie, zadbasz o swoje zdrowie (gdzie się leczyć, jak wyjechać do sanatorium, zdrowo żyć …), dowiesz się jak kupować i założyć własne konto, wzbogacisz się duchowo (pielgrzymki, msze, cmentarze w Polsce …), wyszukasz informacje jak podróżować i wiele innych tematów do wyboru. Zajęcia będą się odbywały w Miejskim Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie, ul. Noworzgowska 20A w grupach 6-cio osobowych. Dla osób nieposiadających kompetencji podstawowej obsługi komputera z dostępem do Internetu dodatkowo będzie realizowany 7-godzinny kurs “Pierwsze kroki z komputerem”. Osoby niewidome i niesłyszące mogą mieć zorganizowane szkolenia dostosowane do ich potrzeb, w grupach 2-osobowych. Uczestnicy będą mieli możliwość kontynuowania nauki w formie e-learningu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na plakatach informacyjnych. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego z p. Magdaleną Jaszczak- Birkowską (zapisy na szkolenia tel. 574 663 621)

Fundusze Europejskie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. „Podnieś swoje kwalifikacje – Fundusze Europejskie na szkolenia”. Spotkanie informacyjne odbędzie się dnia 18 lipca br. w godz. 10:00 – 12:00 (rejestracja od godziny 9:45), w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16, na I piętrze. W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: https://rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife/item/3562-spotkanie-informacyjne-pn-podnies-swoje-kwalifikacje-fundusze-europejskie-na-szkolenia pod przyciskiem „Weź udział”, do 3 dni przed spotkaniem. Do skorzystania ze spotkania zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach

ul. Sienkiewicza 16, 95-060 Brzeziny

tel. 46 874 31 54, 46 816 68 17

www.rpo.lodzkie.pl,

www.funduszeeuropejskie.gov.pl

LPIBrzeziny@lodzkie.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek w godz. 8:00-18:00

wtorek – piątek w godz. 8:00-16:00

 

Plakat_A4 2019

Przegląd Sikawek Konnych w Tuszynie

Ochotnicza Straż Pożarna w Tuszynie zaprasza wszystkich mieszkańców na „Przegląd Sikawek Konnych”, który odbędzie się 14 lipca o godzinie 14:00 na placu obok boiska Orlik przy ul. Wysokiej. Na to wydarzenie zobowiązali się przyjechać Strażacy m. in. ze Skradlovic Czechy), Zębu koło Zakopanego (Powiat Tatrzański), Przygłowa oraz Szynczyc (Powiat Piotrkowski), Miłochniewic (Powiat Skierniewicki), Sworawy (Powiat Poddębicki), PSP w Koluszkach, OSP Tuszyn i Kruszów. Uroczyste otwarcie imprezy rozpocznie się o 14:00.
W programie zawodów znajduje się prezentacja sikawek konnych oraz pokazy ułanów z wydzielonego Wojska Polskiego mjr Hubala. Zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami, występy muzyczne i artystyczne. Dla przybyłych gości przygotowany będzie piknik. Zakończenie uroczystości przewidywane jest około godziny 22:00.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
”Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja pn . Przegląd sikawek konnych w Tuszynie
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałanie 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego: Promocja i zachowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i historycznego obszaru

Grantodawca: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „BUD-UJ RAZEM”
www.buduj.eu

Informacje dla Przedsiębiorców – Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Przedsiębiorcy działający na obszarze Gminy Tuszyn mogą korzystać z pomocy publicznej dystrybuowanej przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oznacza to, że inwestor, mikro, mały lub średni przedsiębiorca, zarówno polski, jak zagraniczny może skorzystać ze zwolnienia podatkowego dla nowej inwestycji.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. zarządza obszarem w centralnej Polsce obejmującym woj. łódzkie, część wsch. woj. wielkopolskiego i część Mazowsza. Działając w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki, udziela wsparcia przedsiębiorcom zamierzającym realizować nowe inwestycje w postaci zwolnienia z podatku CIT lub PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, na okres od 10 do 15 lat w zależności od lokalizacji inwestycji.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna postawiła sobie za cel dotrzeć do przedsiębiorców z Państwa powiatu informując ich o korzyściach oferowanych przez specjalną strefę ekonomiczną. Biorąc pod uwagę powyższe, zwracam się z serdeczną prośbą o umieszczenie na stronie urzędu i innych prowadzonych przez Państwa kanałach komunikacyjnych – informacji o możliwości skorzystania ze strefowych ulg podatkowych.

Informacja z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

 

[Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A (1)

 

 

Konkurs – Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS”.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie
i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego, wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.

Liderów gospodarki naszego regionu poznamy podczas Gali wręczenia Nagród „Biznes na PLUS”, która odbędzie się w pierwszym dniu XII Europejskiego Forum Gospodarczego 16 września 2019 r.

Zapraszamy firmy do zgłaszania swoich kandydatur w 4 kategoriach:

– „Świadomi w biznesie”- Nagroda Publiczności

– „Eksportowy Produkt Roku”

– „Łódzkie – projekt przyszłości”

– „Łódzkie – Edukacja dla Biznesu”

Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na naszej stronie internetowej https://biznesnaplus.lodzkie.pl/

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca 2019 r.

Osoba do kontaktu: Magdalena Dmochowska, email: magdalena.dmochowska@lodzkie.pl, tel.: 42 291 97 57

informacja: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Prawno – Organizacyjny, Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości, 

Al. Piłsudskiego 12, 90-051 Łódź, tel. 42 291 97 57

magdalena.dmochowska@lodzkie.pl

Jarmark Rydzyński już w najbliższą niedzielę

Jarmark Rydzyński

Jak co roku i tym razem podczas Jarmarku organizowany jest Pchli Targ, podczas którego mieszkańcy Gminy Tuszyn i turyści odwiedzający Rydzynki mogą się powymieniać zbędnymi przedmiotami. To również gratka dla kolekcjonerów. Relacje z poprzednich Jarmarków można zobaczyć na www.dolinadobrzynki pl. Dla dzieci towarzyszących osobom dorosłym przygotowano specjalne atrakcje. Impreza współfinansowana jest przez Gminę Tuszyn. Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.

Jak Bezpiecznie korzystać z kąpielisk

ZASADY BEZPIECZNEJ KĄPIELI: • Pływaj tylko w miejscach strzeżonych przez ratownika WOPR, nie pływaj w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych,

 • Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz, przestrzegaj zaleceń i uwag ratownika,

 • nie pływaj w wodzie w temperaturze poniżej 14 stopni, w czasie burzy, we mgle i gdy wieje porywisty wiatr,

 • przed wejściem do wody należy schłodzić organizm, skrop ciało szczególnie klatkę piersiową, szyję i nogi to pozwoli uniknąć wstrząsu termicznego,

 • pływaj w miejscach dobrze Ci znanych,

 • nie skacz do wody w miejscach Ci nieznanych

 • nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu

 • nie wypływaj na dmuchanym materacu lub kole na głęboką wodę

 • zwracaj uwagę na osoby wokół Ciebie

 • jeżeli widzisz osobę tonącą a nie jesteś ratownikiem zadzwoń do odpowiednich służb, staraj się podać gałąź, ubranie, ręcznik cokolwiek co może przedłużyć rękę, rzuć koło ratunkowe które może pozwolić utrzymać się tonącemu na powierzchni, powiedz tonącemu że jeżeli może niech stara się położyć na plecach. Nie podpływaj do tonącego, uwolnienie z uścisku wymaga specjalnych umiejętności a osoba tonąca wciągnie Cię pod wodę. Uczyń tylko to, co w granicach twoich możliwości.

 • Nie przystępuj do pływania na czczo, lub bezpośrednio po posiłku ( zimna woda może spowodować bolesny skurcz żołądka ),

 • nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich,

 • bądź widoczny w wodzie dla innych, miej założony kolorowy strój i czepek

 • nie przebywaj w wodzie zbyt długo a po kąpieli nie jest wskazany duży wysiłek fizyczny,

 • nie pływaj po zachodzie słońca

Ludzie toną w ciszy, a tragedia rozgrywa się blisko powierzchni wody”

NAJCZĘSTSZE PRZYCZYNY UTONIĘCIA:

 • przecena swoich umiejętności pływackich, niedocenianie niebezpieczeństwa w wodzie,

 • pływanie po alkoholu, w stanie nietrzeźwym. Alkohol powoduje zaburzenia zmysłu równowagi i orientacji,

 • pływanie w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana, w miejscach nieznanych oraz porośniętych wodorostami,

 • skoki do wody w nieznanych miejscach,

 • pływanie w pobliżu statków żaglówek i łodzi motorowych, w pobliżu urządzeń wodnych,

 • brak umiejętności w postępowaniu przy wywróceniu się łodzi, kajaku, motorówki,

 • brawura i lekkomyślna zabawa polegająca na podtapianiu oraz wrzucaniu innych do wody.Człowiek jest stworzony z materiału, który pływa”  – Toniemy, ponieważ tego nie wiemy. Zaczynamy walczyć. Wyciągamy do góry ręce, które wciskają nas w dół, pod powierzchnię –  Jeżeli położymy się na plecach, będziemy w stanie oddychać. Większość osób jest w stanie utrzymywać się na wodzie, ale panika powoduje, że zaczynamy się zachłystywać wodą”. – tłumaczy Paweł Błasiak

Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast