Turniej OSP 2

Gmina Tuszyn była gospodarzem III turnieju halowej piłki nożnej Strażaków z terenu powiatu łódzkiego wschodniego, który odbył się 8 lutego 2020 r. na terenie Hali Sportowej przy ul. Tysiąclecia. Turniej zorganizowany został przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Koluszkach a także Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Do udziału zgłosiło się aż 25 drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych,  jednak z uwagi na możliwości organizacyjne decydowała kolejność zgłoszeń i do rozgrywek zakwalifikowano 12 drużyn, które w losowaniu podzielono na 4 grupy:

1. Grupa A – OSP Tuszyn, OSP Stare Skoszewy, OSP Gospodarz;

2. Grupa B – KP PSP Koluszki, OSP Starowa Góra, OSP Justynów;

3. Grupa C – OSP Wardzyń, OSP Karpin,  OSP Kalino;

4. Grupa D – OSP Modlica, OSP Długie, OSP Będzelin.

Po przeprowadzonych eliminacjach grupowych, półfinałach w finale znalazły się cztery drużyny, z których bezkonkurencyjną okazała się jednostka OSP Długie pokonując w rzutach karnych drużynę PSP Koluszki. Turniej stojący na bardzo wysokim poziomie uświetnili swoją obecnością, wręczając nagrody dla zwycięzców: Minister Inwestycji i Rozwoju – Waldemar Buda, Łódzki Komendant Wojewódzki – nadbrygadier Jarosław Wlazłowski, Starosta Łódzki Wschodni – Andrzej Opala, Burmistrz Miasta Tuszyna – Witold Małecki, Burmistrz Rzgowa – Mateusz Kamiński, Komendant Powiatowy PSP w Koluszkach – bryg. Krzysztof Supera oraz Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP–  druh Dariusz Krzewiński. Miło nam poinformować, że najlepszych strzelcem turnieju został zawodnik OSP Tuszyn – Radosław Jedliński, który strzelił 7 bramek. OSP Modlica zajęła 6 miejsce a OSP Tuszyn uplasowała się na 7 miejscu.  Organizatorzy turnieju złożyli szczególne podziękowania za pomoc pracownikom Miejskiego Centrum Sportu i Wypoczynku w Tuszynie.Więcej informacji o turnieju znajdą Państwo na fanpage Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach; https://www.facebook.com/2320032051608642/posts/2609456855999492/?d=n