Karmnik Gorki 900x477

KLASA Z DREWNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GÓRKACH DUŻYCH

Niezwykle dynamicznie rozpoczął się nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Górkach Dużych. Ostatniego dnia wakacji dotarła do szkoły radosna wiadomość o wyróżnieniu placówki w ogólnopolskim konkursie „KLASA Z DREWNA” organizowanym przez Lasy Państwowe.

Przygotowany i złożony podczas wakacji wniosek spotkał się z uznaniem jury, dzięki czemu za sprawą pozyskanych środków (65 000 zł) na terenie szkolnym pojawiła się drewniana altana wyposażona w sprzęt do realizacji zajęć dydaktycznych, a istniejący plac zabaw wzbogacił się o drewniane urządzenia służące rekreacji na świeżym powietrzu. Wśród zieleni szkolnego ogrodu znalazły swoje miejsce tablice dydaktyczne oraz gry terenowe. Wykorzystane zostaną do szeroko pojętej edukacji ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z racjonalnym i odpowiedzialnym korzystaniem z wszystkich funkcji lasu. Posłużą także kształtowaniu pozytywnego wizerunku leśnika i leśnictwa. Cała społeczność szkolna brała udział w realizacji programu edukacji leśnej pod hasłem „Lasy naszym skarbem”. Oprócz ciekawych zajęć, wycieczek i konkursów na podsumowanie dwumiesięcznej pracy zorganizowano jesienny happening połączony z oddaniem do użytku nowego punktu dydaktycznego „Leśna Ostoja”. Podczas uroczystości rozstrzygnięto szkolny konkurs na najładniejszy drewniany karmnik – najciekawsze prace uczniów trafiły do instytucji współpracujących ze szkołą, m.in. do Urzędu Miasta w Tuszynie (prezentujemy zdjęcie zamontowanego karmnika na terenie Urzędu ).

Wszystkich miłośników przyrody serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony www.lasy.gov.pl. Każdy znajdzie tam dla siebie interesujące informacje o lasach, jego mieszkańcach i szeroko rozumianej gospodarce leśnej.

“KLASA Z DREWNA” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GÓRKACH DUŻYCH