Kiedy:
3 Maj 2019@16:00 – 19:15
2019-05-03T16:00:00+02:00
2019-05-03T19:15:00+02:00
Gdzie:
Plac Reymonta
95-080 Tuszyn
Kontakt:
Stowarzyszenie Kocham Tuszyn
503445775

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wydarzenie:
Promocja książki “Opowiadania i legendy tuszyńskie” dnia 3 maja 2019r. od godz 16.00 na Placu Reymonta przy fontannach tuszyńskich.
Wystawa projektów inicjałów z elementami drolerii, floratury oraz ornamentów użytych w tej publikacji. Oprawę muzyczną od godz 18.30  zapewni chór Wniebogłosy. Wydarzenie posiada Patronat Burmistrza Miasta Tuszyna.

Opowiadania i legendy tuszyńskie”

Stowarzyszenie Kocham Tuszyn wydaje książkę pt. “Opowiadania i legendy tuszyńskie”, w której inicjały ozdobne związane są z historią Tuszyna. Rekomendowana pozycja przedstawia zbiór opowiadań i legend o ziemi tuszyńskiej. Sporo z tych legend i opowieści przepadło bez wieści, nikt ich bowiem nie spisał. Podstawowe wątki zasłyszane od mieszkańców Tuszyna zostały rozszerzone i uzupełnione przez autora, który zebrał 33 opowiadania i przedstawił je w porządku chronologicznym. Każda z legend opisuje jakiś epizod umieszczony w innych realiach historycznych. Książka W. Okasa stanowi cenny przyczynek do wiedzy o przeszłości ziemi tuszyńskiej. Opowiadania i legendy tuszyńskie zostały napisane bardzo przystępnym językiem, mają duży walor dydaktyczny i zdaniem Rektora WSSM w Łodzi książka winna być popularyzowana wśród uczniów ale i wszystkich tych, którym bliska jest historia naszej małej Ojczyzny – Ziemi Tuszyńskiej. 3 maja 2019 r. książka będzie dostępna podczas wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie „Kocham Tuszyn” na Placu Reymonta (przy fontannach) w Tuszynie, a oprawę muzyczną wydarzenia od godz 18 zapewni chór „Wniebogłosy”, prezentujący pieśni patriotyczne. Wszystkich Państwa, którzy chcieliby otrzymać egzemplarz „Opowiadań i legend tuszyńskich” – serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie „Kocham Tuszyn”

Promocja książki “Opowiadania i legendy tuszyńskie”  z wystawą projektów inicjałów użytych w tej publikacji
Call Now ButtonUrząd Miasta w Tuszynie
Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast