Szanowni Państwo, Gmina Tuszyn podpisała bezpieczną umowę na odbiór odpadów!

Burmistrz Miasta Tuszyna – Pan Witold Małecki zabezpieczył w ten sposób stabilność i ceny na kolejne lata! Dobre zarządzanie gminą to przede wszystkim przewidywanie przyszłości i ochrona portfeli mieszkańców.

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Tuszyn podpisała nową wieloletnią umowę na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom prawnym, zabezpieczyliśmy dla Państwa doskonałe warunki! Zmiany systemowe mają zapewnić odporność na zawirowania rynkowe.

Co to oznacza dla Państwa w praktyce?

– pełną stabilność i ciągłość usług – Nowe mechanizmy prawne (tzw. prawo opcji oraz zamówienia uzupełniające) dopuszczają potencjalną możliwość przedłużenia umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów, lub jej odnowienie nawet do 36 miesięcy! Zapomnijcie o nerwach i ryzyku.

– stop dyktatowi cenowemu – maksymalna wartość kontraktu została sztywno określona. Co ważne, wprowadziliśmy nowoczesną klauzulę waloryzacyjną, która działa w dwie strony – w zależności od sytuacji globalno-politycznej wynagrodzenie firmy może zostać zmienione, w tym także… obniżone!

– Zielony Tuszyn – Wymusiliśmy na wykonawcy spełnienie surowych norm ekologicznych. Po naszych ulicach będą jeździć nowoczesne, cichsze i bardziej ekologiczne pojazdy.

– więcej czasu na inne inwestycje – Dzięki temu, że urzędnicy nie muszą każdego roku powtarzać skomplikowanych przetargów na śmieci, mogą teraz w 100% skupić się na innych ważnych dla Państwa projektach. To dowód na to, że skuteczna gmina działa z wyprzedzeniem i dba o stabilność w każdym domu. Pracujemy dla Mieszkańców!

UMOWA NA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW PODPISANA