Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie ,,Klimatyczny Człowiek Roku’’. Konkurs skierowany jest do:
• Nauczycielek i Nauczycieli – pełnoletnich osób posiadających status nauczyciela, które w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych i/lub dodatkowych działań w sposób oryginalny edukują o klimacie i środowisku i aktywnie działają na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej;
• Młodych Naukowczyń i Naukowców – pełnoletnich osób do 35. roku życia, które posiadają osiągnięcia naukowe w postaci publikacji naukowych lub zakończonych badań naukowych w obszarze klimatu i środowiska oraz popularyzują naukę o środowisku przyrodniczym i klimacie oraz ich ochronie;
• Społeczniczek i Społeczników – pełnoletnich osób, które są zaangażowane w prospołeczne lub edukacyjne nieszablonowe i innowacyjne działania na rzecz klimatu i środowiska.
Wnioski konkursowe można składać do 15 września 2025 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Klimatyczny.Czlowiek.Roku@klimat.gov.pl (instrukcja znajduje się w Regulaminie).
Zwycięzcy i Zwyciężczynie otrzymają tytuły „Klimatycznego Człowieka Roku” i nagrody pieniężne w wysokości po 30 tysięcy złotych (jeden Zwycięzca w jednej kategorii). W przypadku nadzwyczaj wysokiego poziomu konkursu przyznanych zostanie maksymalnie sześć wyróżnień (dwa dla każdej kategorii) po 10 tysięcy złotych.
Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej, wybranej przez siebie kategorii konkursu.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu oraz wymagań, jakie muszą spełniać jego Uczestniczki i Uczestnicy, znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-ekologiczna/klimatyczny-czlowiek-2025-roku, a także w Regulaminie konkursu dostępnym pod tym samym adresem.

