Numery Budynki

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Gmina Tuszyn przygotowuje się do realizacji sprzedaży węgla dla swoich mieszkańców, zgodnie z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. W praktyce sprzedażą węgla zajmować się będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tuszynie. Wnioski w tej sprawie są już dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej im. Mariusza Chołuja w Tuszynie, przy ul. 3 Maja 49.

Wnioski będą podlegały weryfikacji – węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić od samorządu osoby uprawnione do dodatku węglowego.

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia br. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r. Rodzaj i jakość paliwa stałego będzie zależna od dostępności u podmiotów wprowadzających do obrotu.

Wniosek o preferencyjny zakup węgla złożyć można w następujący sposób:

– pisemnie w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej im. Mariusza Chołuja w Tuszynie, przy ul. 3 maja 49.

– za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP na adres: MOPSTUSZYN/SkrytkaESP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać telefonicznie pod numerami: 42 614 34 92

Uwaga!

Warunkiem koniecznym dokonania zakupu paliwa stałego na preferencyjnych warunkach jest konieczność złożenia wniosku i przejścia jego poprawnej weryfikacji.

Wzór wniosku przedstawiamy poniżej

wniosek-o-preferencyjny-zakup-wegla-08-11-2022

SPRZEDAŻ WĘGLA W GMINIE TUSZYN ZGODNIE Z USTAWĄ O ZAKUPIE PREFERENCYJNYM PALIWA STAŁEGO PRZEZ GOSPODARSTWA DOMOWE