Bus Polan Przy Parkowej 3.jpg 4 3 900x675

Szanowni Państwo,

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński zabezpieczył kwotę 370.597,40 zł jako dofinansowanie połączeń autobusowych na linii Tuszyn – Łódź na rok 2022. Stosowną umowę w tej sprawie z Wojewodą podpisał Burmistrz Miasta Tuszyna Witold Małecki. Środki pochodzą z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Warto dodać, że dzięki dofinansowaniu Gmina Tuszyn w całym roku 2021 dopłaciła do przewozów autobusowych na linii Tuszyn – Łódź kwotę 31.817, 44 zł natomiast z funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021r. wykorzystano kwotę 266.324,79 zł.

Przypomnijmy także, że na koniec roku 2018 Firma PKS Łódź zaproponowała Gminie Tuszyn prowadzenie przejazdów autobusowych na linii Tuszyn – Łódź za kwotę ponad 1,8 mln zł rocznie. Mimo wywieranej wówczas przez grupy mieszkańców presji (również w sposób nieelegancki), Gmina Tuszyn wybrała własne rozwiązanie, biorąc pod uwagę zasadę gospodarności co spowodowało, że dopłata z budżetu gminy w przykładowym roku 2021 wyniosła zaledwie 31.817, 44 zł.

Warto także dodać, że bardzo prężnie rozwija się linia autobusowa Łódź – Tuszyn – Piotrków Trybunalski organizowana przez województwo łódzkie.

Informacje o rozkładach jazdy linii autobusowych znajdą Państwo na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Tuszynie www.tuszyn.org.pl w zakładce Rozkłady jazdy busów i autobusów: https://tuszyn.org.pl/rozklady-jazdy/

DOFINANSOWANIE DO LINII AUTOBUSOWEJ TUSZYN – ŁÓDŹ