Logo Projektu Razem Posprzatamy Swiat 1 900x675

Szanowni Państwo,

Fundacja „Atelier of Skills” zaprasza starszych i młodszych mieszkańców Gmin Tuszyn, Rzgów i Brójce do udziału w konkursie plastycznym. Przedmiotem konkursu jest stworzenie plakatu zachęcającego do sprzątania swojej okolicy i podejmowania działań pro-ekologicznych. Zwycięska praca zostanie wykorzystana do stworzenia plakatu informującego o projekcie „Razem posprzątamy świat”, a laureat otrzyma nagrodę rzeczową.

Praca musi zostać wykonana samodzielnie w płaskiej technice (farby, kredki, plastelina, bibuła, itp.)w formacie A4, a jej skan/zdjęcie należy przesłać do 12.02.2022 r. na adres: atlierofskills@gmail.com lub oryginał dostarczyć za pośrednictwem poczty/kuriera na adres siedziby Fundacji: Modlica 93a, 95-080 Modlica ( Gmina Tuszyn).

Regulamin konkursu znajduje się na profilu projektu: https://www.facebook.com/Razem-posprzątamy-świat-106654455236063

Projekt pn. „Razem posprzątamy świat” ma na celu zintegrowanie mieszkańców trzech gmin: Tuszyn, Rzgów i Brójce wokół tematu ekologii.

W ramach projektu mieszkańcy stworzą 10 tzw. EKO PATROLI, czyli rodzinnych, sąsiedzkich lub przyjacielskich grup, których zadaniem będzie zbieranie porzuconych śmieci z lasów, łąk, czy terenów publicznych. Członkowie EKO PATROLI otrzymają pakiet startowy, w skład którego wejdą worki na śmieci, kij do zbierania śmieci, rękawiczki, bidon i opaska odblaskowa. Każdy patrol będzie dokumentował swoją pracę, a zdjęcia będą upubliczniane w mediach społecznościowych. Na zakończenie projektu najbardziej aktywne grupy zostaną nagrodzone, a wszyscy otrzymają upominki. Rekrutacja EKO PATROLI rozpocznie się w marcu 2022 r.

Ponadto od maja 2022 będą realizowane warsztaty o tematyce ekologicznej skierowane zarówno do starszych, jak i młodszych mieszkańców gmin: Tuszyn, Rzgów i Brójce. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki poznają sposoby dawania starym rzeczom nowego życie, dowiedzą się ja ograniczyć produkcję odpadów w swoim gospodarstwie domowym oraz jak tworzyć ekologiczne kosmetyki z tego, co można znaleźć w domu i na łące. Odbędą się także jednodniowe wyjazdy do gospodarstw ekologicznych lub zagród edukacyjnych.

Przez cały okres trwania projektu będziemy monitorować stan powietrza w różnych miejscach trzech gmin i informować o wynikach pomiaru na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Razem-posprzątamy-świat-106654455236063

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Projekt pn. „Razem posprzątamy świat” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Active Citizens Fund@4x 900x316
KONKURS PLASTYCZNY I PROJEKT RAZEM POSPRZĄTAMY ŚWIAT