Tuszyn, dn. 24.04.2020 r.

Szanowni Mieszkańcy Miasta Tuszyna i okolic,

My, uczniowie klasy 7b Szkoły Podstawowej nr 2 w Tuszynie apelujemy do Was o zachowanie rozwagi. Nie zaśmiecajcie naszych pięknych lasów!

Tuszyn, a w szczególności Tuszyn Las, od zawsze był miastem-ogrodem. Szczyciliśmy się pięknymi terenami. Przyjeżdżali do nas ludzie z okolicznych miast, żeby odpocząć wśród pięknych drzew. Teraz, idąc na spacer, w każdej części lasu widać śmieci, butelki po napojach, wyrzucone meble. Przecież każda rodzina w naszym mieście płaci z wywóz odpadów. Dlaczego więc zaśmiecacie lasy i nie szanujecie naszego wspólnego dobra?

Kiedyś śmieci były problemem. Obecnie system odbioru odpadów działa dobrze. Segregujemy śmieci, które są właściwie przetwarzane. Uczniowie naszej szkoły każdego roku podczas Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie świata” porządkują tereny leśne i okolice szkoły. Niestety już następnego dnia lasy są zaśmiecone. Czy nie rozumiecie, że zostawiona szklana butelka może wywołać pożar? W lesie jest bardzo sucho i każda iskra prowadzi do tragedii. Codziennie słychać syreny strażackie. Strażacy poświęcają swoje życie, aby ugasić pożar lasu, któremu winni są nieodpowiedzialni ludzie.

A wystarczyłoby pomyśleć i zabrać butelkę po napoju do domu i wyrzucić do worka przeznaczonego na segregację śmieci. Poza tym, będąc w lesie podnieśmy śmieci wyrzucone przez innych. Przecież nie jest wstydem zbierać śmieci, wstyd to je wyrzucać tam, gdzie popadnie.

Każdy dorosły daje przykład swoim dzieciom. Dlatego też prosimy, abyście nie uczyli swoich dzieci śmiecenia. Pokażcie, że warto po sobie sprzątać. Wszyscy razem musimy dbać o środowisko! Nie wolno nam zaśmiecać Ziemi!

Apelujemy do Was, Mieszkańcy Tuszyna i okolic. Nie zaśmiecajmy naszych pięknych lasów. Pozwólcie się cieszyć innym ludziom pięknem przyrody. Zostawcie czyste okolice dla naszych dzieci, a swoich wnuków i prawnuków.

Z wyrazami szacunku

Uczniowie klasy 7b

Szkoły Podstawowej nr 2 w Tuszynie

APEL UCZNIÓW KLASY 7 B SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W TUSZYNIE DO MIESZKAŃCÓW
Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast