Czujka na straży TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym oraz obserwowanym wzrostem ilości pożarów w budynkach, Państwowa Straż Pożarna oficjalnie ogłosiła kampanię „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”. Jest to ogólnopolska akcja edukacyjno – informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością zatrucia tlenkiem węgla oraz powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.

Należy zauważyć, że każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Pomimo że nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas powinien czuć się najbezpieczniej, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami są najczęściej lokatorzy i mieszkańcy. Tylko podczas ostatniego sezonu grzewczego w całej Polsce było 4343 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2659 osób poszkodowanych oraz 71 ofiar śmiertelnych. W pożarach najwięcej osób ginie przed przybyciem straży pożarnej, wskutek zatrucia się czadem, dymem lub toksycznymi produktami spalania

W związku z czym Państwowa Straż Pożarna rekomenduje instalowanie czujek dymu i tlenku węgla.

Czujka zmniejsza ryzyko zaczadzenia oraz pozwala na szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia. Jest to również jedyne urządzenie, które czuwa nad naszym bezpieczeństwem podczas naszego snu. Natomiast sygnał dźwiękowy czujki potrafi nas skutecznie wybudzić dając szansę na opuszczenie zagrożonego obszaru. Oczywiście przed rozpoczęciem sezonu grzewczego przypominamy, że należy wykonać obowiązkowe okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych.

Włączając się w ogólnopolską kampanię strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Koluszkach organizują spotkania edukacyjne ze społeczeństwem w celu promowania bezpieczeństwa pożarowego. Również przeprowadzane są zajęcia i wykłady z dziećmi i młodzieżą szkolną. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze przekazują czujki czadu i dymu, które pozyskano od Starostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Dodatkowo osobom starszym strażacy gotowi są pomóc w zamontowaniu danej czujki lub wymianie w nich baterii.

Pamiętajmy, że na bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych nie warto oszczędzać.

Więcej informacji o kampanii dostępnych jest pod adresem : https://www.straz.gov.pl/porady/Czujka_na_strazy_Twojego_bezpieczenstwa_

Czujka czadu na straży TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!
Call Now ButtonUrząd Miasta w Tuszynie