Zebranie Rady Dzielnicy Tuszyn Las

Szanowni Państwo,

Rada Dzielnicy Tuszyn Las zaprasza Mieszkańców na spotkanie w dniu 25 kwietnia 2019 r.,o godz 18.00. Tematem przewodnim będą sprawy związane z przyłączeniami do budowanej kanalizacji. Spotkanie odbędzie się w sali OSP w Tuszynie Lesie przy ul. Prusa 9. Serdecznie zapraszamy!

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2019 roku

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich zorganizuje bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, z których mogą skorzystać dzieci urodzone pomiędzy 2004-2012 r. Jednym z warunków do spełnienia jest obligatoryjne ubezpieczenie przynajmniej jednego z rodziców (opiekuna prawnego) w KRUS. Wszystkie informacje znajdą Państwo w linku: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/turnusy-rehabilitacyjne-dla-dzieci-rolnikow-w-2019-roku/

15-lecie wejścia Polski do UE – pokaż swój pomysł zrealizowany przy wsparciu dotacji!

Szanowni Państwo,

W tym roku obchodzimy 15-lecie wejścia Polski do UE, więc świętujmy hucznie. Będzie nam bardzo miło jeśli dołączycie DOFE nomenalnych beneficjentów, chcących pochwalić się swoimi projektami dofinansowanymi z Funduszy Europejskich. Zależy nam, aby jak najwięcej mieszkańców regionu dowiedziało się o pozytywnych zmianach i o tym jak razem „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi”. Zatem serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w tym roku zaplanowano w dniach 10 – 12 maja. Dni Otwarte będą szeroko reklamowane w mediach. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo i Inwestycji Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. W załączeniu list zapraszający od Pana Marszałka Województwa Łódzkiego, z prośbą o włączenie się w akcję. Poniżej prezentujemy link do zgłoszenia. W tym roku atrakcje w ramach projektów można zgłaszać tylko do 15.04.2019 r. Zgłoszenie do Dni Otwartych Funduszy Europejskich: https://dniotwarte.eu/dolacz-do-nas

List Marszałka Województwa

Informacja dotycząca odpadów wielkogabarytowych

Szanowni Państwo,

w związku z pytaniami kierowanymi do Urzędu Miasta w Tuszynie, poniżej przedstawiamy informację dotyczącą odpadów wielkogabarytowych.

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne, czyli odpady powstające w gospodarstwach domowych – za wyjątkiem odpadów w postaci samochodów wycofanych z eksploatacji, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczmy: stoły, krzesła, szafy, tapczany, łóżka, fotele, dywany, materace, pierzyny, rowery, wózka dziecięce, zabawki dużych rozmiarów itp.

Natomiast odpadami wielkogabarytowymi nie są już wszelkie odpady z jakiegokolwiek demontażu, rozbiórki czy przebudowy takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety i zużyte opony. Tego typu odpady mieszkańcy muszą na własny koszt przywieźć do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych!

Zmień wielkość czcionki
Włącz wysoki kontrast